You are currently viewing Προχωράμε!

Προχωράμε!

• Post category:ΝΕΑ
  • Post comments:0 Comments

Κατά το προηγούμενο χρονικό διάστημα αποσύραμε από τη βιβλιοθήκη το παλαιό και ανεπίκαιρο υλικό, χωρίσαμε τα βιβλία σε κατηγορίες και τα τοποθετήσαμε σε ειδικά πλαστικά κουτιά ώστε να είναι εύκολη η αναζήτηση, ειδικά για τα μικρά παιδιά.

Μετά τον σχεδιασμό και τις προπαρασκευαστικές ενέργειες, προχωρήσαμε ήδη στην πλήρη επαναλειτουργία (μετά την πανδημία) της δανειστικής βιβλιοθήκης μας. Οι μαθητές μας διαθέτουν ατομική καρτέλα στην οποία καταχωρίζονται τα βιβλία που δανείζονται κάθε εβδομάδα. Σημαντικό ρόλο στη διαδικασία δανεισμού παίζουν οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης που εθελοντικά και σε ομάδες ασχολούνται με την ενημέρωση των ατομικών καρτελών και την τακτοποίηση της βιβλιοθήκης. Ευχαριστούμε πολύ, παιδιά!